mapkowicze

Dla dzieci

„Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla ciebie jedyny na świecie.”

Antoine de Saint-Exupery 
„Mały Książę”

Spacery po mieście, z przewodnikiem, dla najmłodszych i trochę starszych dzieci mogą być świetną okazją przede wszystkim do „oswojenia” rodzinnego miasta i regionu. Proponuję Państwu wycieczki tematyczne, podczas których dzieci zobaczą miejsca związane z wrocławskimi legendami i ich bohaterami, poznają topografię miasta, szukając wrocławskich krasnoludków, nauczą się korzystać z planu Wrocławia, będą odpowiadać na bardzo trudne i całkiem łatwe pytania, rozwiązywać zagadki, uczestniczyć w konkursach, zastanawiać się, ile żyraf musiałoby stanąć sobie na głowie, aby dosięgnąć hełmu kościoła św. Elżbiety.

 zobacz szczegóły 

 

Dla dorosłych

„Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.”

Ryszard Kapuściński 
„Podróże z Herodotem”

Chciałabym namówić Państwa, abyście się poddali chorobie, o jakiej mówi Ryszard Kapuściński i wybrali się w podróż (i nie jest ważne, czy jest ona bliska czy bardzo daleka). Wszak Wrocław nazywany był Wenecją Północy, a Karkonosze – Górami Olbrzymimi! Zapraszam też do czeskiej Pragi, miasta w którym na powitanie wykrzykuje się: Ahoj! i gdzie można spróbować dobrego a taniego piwa, i oczywiście czeskich knedlików.

   zobacz szczegóły 

prawie wszystko o krasnoludkach
wydarzenia dla dzieci
park wodny jest modny
Wrocławski Teatr Lalek
Muzeum Narodowe we Wrocławiu
 strona główna 
| strona główna | oferta dla dzieci | oferta dla dorosłych |

Valid XHTML 1.0 Transitional   Poprawny CSS!